Wyprzedzanie czasem się opłaca

0
433
newborn in 3d vitro tube
- reklama -

Miasto Słupsk stawia na profilaktykę – zapobieganie chorobom, szeroko rozumianym problemom zdrowotnym. Profilaktyka jest naszą najlepszą bronią, ochroną i zarazem odpornością – tak w wymiarze indywidualnym jak i ogólnospołecznym. Dlatego, jako samorząd, oferujemy słupszczankom i słupszczanom możliwość korzystania z licznych, bezpłatnych badań profilaktycznych.

W ramach swojej działalności prowadzimy kilka programów ukierunkowanych na zapobieganie problemom ze zdrowiem. W roku ubiegłym realizowaliśmy m.in. akcję szczepień przeciwko wirusom brodawczaka ludzkiego (HPV) jak i działania zmierzające do wczesnego wykrywania raka skóry. Przeznaczyliśmy też środki finansowe na dofinansowanie zabiegów in vitro wspierając pary, które starają się o dziecko. Wiele z tych działań będzie miało miejsce także w tym roku. Warto kontaktować się z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych nr tel. 59 84 88 371, by sprawdzać, który program jest już dostępny.

     Prowadzimy też opiekę okołoporodową, gdzie wsparcie znajdują kobiety w ciąży oraz młode mamy i ich dzieci. W ramach połączenia Szkoły Rodzenia oraz Poradni Laktacyjnej już w najbliższym czasie będzie można skorzystać z:

– kursów/ szkoleń/ warsztatów dla kobiet ciężarnych i ich partnerów/członków rodzin obejmujących zajęcia teoretyczne i praktyczne w Szkole Rodzenia, a także zajęć (wykładów/ warsztatów) w klubie rodziców i dzieci w wieku do 3 lat;

– konsultacji indywidualnych ze specjalistami programu.

Będziemy szeroko informować (m.in. na stronie www.slupsk.pl) o nr. telefonu i możliwości zapisywania na konkretne, tematyczne zajęcia.

Dzisiaj szerzej chcielibyśmy opowiedzieć o działaniach realizowanych dla młodych słupszczanek i słupszczan, i ich rodziców w ramach „Programu wczesnego wykrywania dysplazji stawów biodrowych na lata 2022 – 2031” dedykowanego niemowlętom w wieku od 4 do 6 tygodnia życia.

     Rodzice dzieci, które znajdują się właśnie w tej fazie rozwojowej, mogą zgłaszać się do Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej i korzystać z bezpłatnych badań dla ich dzieci. Badania trwają już od połowy kwietnia, jednak w każdym miesiącu można zapisywać się na wizyty – kluczowy warunek – posiadanie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania, którym jest Miasto Słupsk.

     Badania prowadzone są w Poradni Preluksacyjnej w gabinecie nr 101 na parterze Przychodni Rejonowej przy ul. W. Łokietka 6 w Słupsku.

     W celu umówienia wizyty należy zarejestrować się pod numerem telefonu 571 226 102

– od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00 – 12:00

lub drogą elektroniczną

– poprzez formularz e-usługi rejestracja online na stronie www.spmzoz-slupsk.pl

     Niemowlęta, które nie kwalifikują się do udziału w programie (np. z terenu powiatu i gmin ościennych) przyjmowane są na zasadach komercyjnych i mogą mieć wykonane badanie w naszej poradni odpłatnie. Koszt badania wynosi 140 zł.

     Zachęcamy do korzystania z tych bezpłatnych (dla słupszczan) usług, gdyż wcześnie reagując możemy zabezpieczyć nasze zdrowie przed poważnymi konsekwencjami wad rozwojowych czy chorób. Nie wymaga to od nas szczególnego zaangażowania a pozwala spokojnie i zdrowo żyć ciesząc się szczęściem swoim i swoich bliskich.

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here