Podsumowanie VIII edycji plebiscytu „Pociąg do kultury”

0
365

We wtorek 14.06.2022 o godz. 11:00 w przestrzeniach słupskiej Galerii Kameralnej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się podsumowanie VIII edycji plebiscytu „Pociąg do kultury”, który galeria z powodzeniem realizuje od 2013 roku. Po dwuletniej, pandemicznej przerwie VIII edycja została zrealizowana pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydent Miasta Słupska i Burmistrza Miasta Ustka.

 

„Pociąg do kultury” jest plebiscytem skierowanym do wszystkich szkół i przedszkoli na terenie miast Słupsk i Ustka. Jego celem jest stworzenie pomostu pomiędzy Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej, a placówkami oświaty, który stwarza przestrzeń do współpracy, polegającej na zachęceniu grup zorganizowanych, ale także poszczególnych uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w działaniach edukacyjnych oferowanych przez galerię.

Pomimo trudności spowodowanych wciąż zmieniającymi się restrykcjami pandemicznymi, z powodzeniem udało się zrealizować plebiscyt, a działania edukacyjne oferowane przez BGSW cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież w ramach plebiscytu mogła korzystać z lekcji o sztuce do aktualnych wystaw, warsztatów czy brać udział w zajęciach w pracowniach specjalistycznych: fotograficzno-filmowej, rzeźby i ceramiki oraz sitodruku.

 

Placówkom, którym udało się zebrać największą ilość punktów przez cały rok szkolny, podczas uroczystego podsumowania w najbliższy wtorek zostaną przekazane tradycyjnie przechodnie statuetki oraz miano “Maszynisty kultury” w trzech kategoriach:

kategoria I – PRZEDSZKOLA

kategoria II – SZKOŁY PODSTAWOWE

kategoria III – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE / UCZELNIE / UTW

 

Po za głównymi wygranymi Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej przyzna indywidualne wyróżnienia, tym którzy w szczególny sposób zaangażowali się w działania BGSW.

Tegoroczne upominki dla laureatów plebiscytu i wyróżnionych ufundowali: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Słupsk, Miasto Ustka, “Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o. oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej.

 

W VIII edycji plebiscytu wzięły udział:

34 szkoły i przedszkola ze Słupska i Ustki. Wiele szkół zaangażowało się w konkurs, a tym samym podniosło swoją aktywność kulturalną.

Odwiedziło nasz 1516 uczniów (1328 w Słupsku i 188 w Ustce)

Łącznie zebrano 954 punkty.

Odbyły się 44 lekcje o sztuce, 16 zdalnych lekcji o sztuce (w czasach obostrzeń) oraz 30 spotkań na wystawach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here