„Noc żywych ballad” musicalowa interpretacja kilku utworów Adama Mickiewicza

0
282
- reklama -

„Noc żywych ballad” musicalowa interpretacja kilku utworów Adama Mickiewicza, którą na scenie przy ul. Waryńskiego wyreżyserowała Aleksandra Skorupa. 

 

Po raz kolejny widzowie mogą przekonać się o tym, że zespół aktorski Tęczy potrafi śpiewać. I to nieźle. Jeśli dołożymy do tego mającą swoje korzenie w folku muzykę Miłosza Sienkiewicza – robi się bardzo ciekawie.

Spektakl, w naszym zamyśle, trafić ma przede wszystkim do młodzieżowego widza. Przenieść go w odrealniony, trochę teledyskowy świat. Po to, by niejako przemycić w nim romantyczne teksty Mickiewicza. By przybliżyć nastolatkom poezję wieszcza, na którą – w innym przypadku mogliby nie zwrócić uwagi.

Ten inny, nieco właśnie „teledyskowo” podany świat trafia do młodych widzów. Rozmawiając po spektaklu z uczniami jednej ze słupskich szkół średnich wiemy, że ich uwagę zwróciła właśnie znakomita muzyka, odrealnienie przestrzeni i postaci dzięki scenografii, kostiumom i masce oraz grze świateł.
I dopiero po „wynurzeniu się” z tego świata rozmowa z uczniami o romantyzmie, charakterze romantycznego bohatera i tym co to znaczy dla nich dzisiaj – stała się pełniejsza lub po prostu – możliwa.

„Noc żywych ballad”
Teatr Lalki Tęcza w Słupsku

scenariusz i reżyseria – Aleksandra Skorupa
scenografia – Joanna Braun
muzyka – Miłosz Sienkiewicz
choreografia – Karolina Maciejewska
reżyseria świateł – Tomasz Schaefer

obsada:
Alicja Gierłowska,
Anna Rau,
Ilona Zaremba,
Iwo Bochat,
Maciej Gierłowski

Dofinansowano ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Chcesz przyjść z uczniami na spektakl? Zadzwoń: 601 962 305

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here