Park Kultury i Wypoczynku z nowymi funkcjami!

0
472
podkarpackie.wyjade.pl
- reklama -

Słupsk jest miastem zielonym – to hasło, znane nam od lat. Ale wszyscy wiemy i widzimy, że to nie jest tylko hasło. To realna, krótka, dosadna charakterystyka miasta, które w tej kwestii jest wyjątkowe. I nie przestajemy rozwijać się w tym kierunku. Teraz czeka nas rozbudowa jednego z najchętniej uczęszczanych miejsc w Słupsku.

Kilka dni temu Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zawarł umowę na modernizację Parku Kultury i Wypoczynku. To miejsce, które przyciąga wielu słupszczan i turystów, uzyska jeszcze więcej walorów. Jak przy każdej inwestycji zwracamy uwagę na fakt uwzględnienia potrzeb różnych grup społecznych oczekujących miejsc do odpoczynku, relaksu, aktywności sportowej czy dedykowanych dzieciom. Stąd planujemy stworzenie kilku stref przeznaczonych do różnego rodzaju form spędzania wolnego czasu.
Jedną z najciekawszych i najefektowniejszych zmian, jakie pojawią się w Parku to wielofunkcyjny i wielkoprzestrzenny plac aktywności ruchowych. W jego skład wejdą urządzenia do wspinaczki, zjeżdżania, bujania, skakania, itp. Dodatkowo, przebudowie podlegać będzie istniejąca niecka fontanny, wokół której zostaną zlokalizowane urządzenia zabawowe przeznaczone dla dzieci z najmłodszej grupy wiekowej.
Co ważne wykorzystamy też sporą przestrzeń, jaką możemy odnaleźć w Parku. Dzięki inwestycji powstanie strefa imprez plenerowych – błonia, która została zaprojektowana jako otwarta przestrzeń trawiasta. Miejsce będzie idealnym terenem do różnego rodzaju koncertów, występów tanecznych, pokazów i wystaw z możliwością organizacji gastronomii w formie np. Foodtrucków.
Chcemy także wykonać, w zakolu Słupi, tzw. trawiastą plażę miejską. Postaramy się skomunikować ją ze strefą imprez plenerowych i z bliskim dostępem do gastronomii sezonowej. Zadbamy o bezpieczeństwo i łatwość komunikacyjną między różnymi strefami godząc interesy poszczególnych grup: pieszych, rolkarzy, rowerzystów, rodziców z dziećmi, osoby chcące odpocząć, poczytać itd. Przewidujemy postawienie infrastruktury wypoczynkowej w postaci leżaków oraz ławek ze stołami, uzupełnimy zieleń przy korycie rzeki i w ciągach komunikacyjnych.
Nie zabraknie klasycznych działań inwestycyjnych jak budowa nowych i remont istniejących ciągów pieszych czy ścieżek rowerowych. Ważna część inwestycji dot. będzie alejki głównego traktu prowadzącej od ul. Zamkowej , przez całą długość Parku wzdłuż rzeki, do Mostu Czołgowego, dzięki czemu Park zyska wygodne połączenie z rewitalizowanym śródmiejskim odcinkiem bulwarów rzeki Słupi.
Całość zostanie odpowiednio oświetlona, a przy ul. Rybackiej przewidziano 28 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.
Finał prac inwestycyjnych przewidujemy na kwiecień 2024 r., ale już dziś chcemy zachęcić do obserwowania tego, co dzieje się w parku i korzystania z uroków naszego pięknego miasta. Więcej o inwestycji piszemy na stronie www.slupsk.pl

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here