Kultura w gminie Słupsk

0
327
- reklama -

Sprawdź najciekawsze wydarzenia w regionie

04-06.2022

Szykuje się wiosna pełna kulturalnych atrakcji z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Słupsk. Na mieszkańców w nadchodzącym czasie czekają m.in. kreatywne warsztaty dla całej rodziny, zakupy na eko bazarku, koncerty, joga dla kobiet oraz spotkania autorskie. Szczegółowy program wydarzeń skierowanych zarówno do młodych, jak i starszych odbiorców kultury, dostępny jest na stronie www.kultura.slupsk.pl.

Lokalnie i zdrowo na Bazarku

Natury

Gdzie szukać zdrowych i ekologicznych produktów? Najlepsi lokalni wystawcy, świeże i zdrowe produkty oraz przede wszystkim wyjątkowy klimat Bazarków Natury sprawiają, że do Krępy Słupskiej przyjeżdża coraz więcej osób. Na Bazarku Natury znaleźć można produkty lokalne prosto od rolnika m.in. warzywa, owoce, sery wędzone, ryby, naturalne wędliny i przetwory wykonane z naturalnych produktów. Wszystkie produkty są regionalne oraz pochodzą od starannie wyselekcjonowanych wystawców.

     Daty nadchodzących bazarków: 9 i 23 kwietnia, 14 i 28 maja oraz 11 i 25 czerwca.  Bazarek otwarty będzie w godzinach 10:00-13:00 (kwiecień) oraz 9:00-12:00 (maj i czerwiec).

Lądowisko Kultury w Redzikowie –

nowoczesna biblioteka i strefa

animacyjna

 

Takiej biblioteki w Słupsku i okolicy nie znajdziecie. Lądowisko Kultury w Redzikowie to nowoczesna filia biblioteki prowadząca działalność biblioteczną oraz edukacyjną. Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem na wiosnę? W kwietniu warto wybrać się do Lądowiska Kultury na spotkanie w ramach Kreatywnego Klubu Rodzica (9.04). Warsztat tworzenia wielkanocnych pisanek poprowadzi Marta Turkowska. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami.

     W maju do Lądowiska wróci też cykl Bajkowisko, czyli głośne czytanie bajek dzieciom. Korzyści płynące z czytania książek są ogromne. Rozwijają myślenie i kształtują język, pobudzają wyobraźnię. Poszerzają wiedzę oraz przyczyniają się do wzbogacenia zainteresowań. Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, a każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

     Co robić, aby dbać o umysł i ciało? Nowością w Lądowisku Kultury są comiesięczne kobiece spotkania, podczas których będzie można oderwać się od codziennych spaw. Pierwsze spotkanie „Joga i medytacja” odbędzie się 20 kwietnia. Zajęcia poprowadzi Daria Turowska – wykwalifikowana instruktorka jogi, która interesuje się również psychologią, buddyzmem i rozwojem osobistym.

     Z końcem miesiąca w Lądowisku Kultury będzie można wziąć udział w dwóch spotkaniach: 23 kwietnia z przyrodnikiem Marcinem Kostrzyńskim znanym jako „Marcin z lasu”, autorem książek dla dzieci i dorosłych (spotkania odbędą się również w Centrum Aktywności Lokalnej w Krępie Słupskiej, Strzelinie i Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach). 28 kwietnia natomiast Przemysław Kaca opowie o swojej najnowszej książce „Sny z betonu”.

 

Mała Filharmonia, czyli koncerty dla najmłodszych

 

Wraz z powrotem wiosny, gdy wszystko budzi się do życia, wracają również koncerty edukacyjne pt. „Mała Filharmonia” w Siemianicach, wpisane do Gminnego Programu Edukacji Kulturalnej. Najbliższy koncert odbędzie się 8 maja, podczas którego będzie można posłuchać piosenek z bajek Disneya w wykonaniu wokalistki Patrycji Ziniewicz i towarzyszących jej wspaniałych muzyków. W niezwykłych aranżacjach Beniamina Baczewskiego uczestnicy usłyszą m.in. największe przeboje z filmów Merida Waleczna, Pocahontas, „Zaplątani”, Herkules i innych.

 

Co jeszcze czeka na mieszkańców Gminy Słupsk?

 

Podczas obchodów Święta Konstytucji 3 maja wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem Corazon. W programie koncertu znajdą się m.in. utwory skomponowane przez największych polskich kompozytorów, takich jak Witold Lutosławski czy Karol Szymanowski. Dodatkową atrakcją będzie wystawa inspirowana świętem narodowym, którą będzie można podziwiać przez cały czas trwania wydarzenia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jezierzycach. Wstęp jest wolny!

     W maju Lądowisko Kultury (9-15.05) organizuje również szereg atrakcji w ramach obchodzonego w całej Polsce Tygodnia Bibliotek. W programie wydarzenia m.in. warsztaty pisania haiku dla młodzieży i dorosłych, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, podczas których każdy stworzy własną książkę oraz spektakl teatralny.

     Więcej informacji na www.kultura.slupsk.pl oraz na Facebooku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk: https://www.facebook.com/kulturagminaslupsk.

     Bilety na wybrane wydarzenia można nabyć na stronie www.kupbilecik.pl.

Sylwia Razuwajew-Mądry

Kierownik Działu Organizacji Kulturalnej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here