Kalendarz imprez- lipiec 2022

0
419
- reklama -

20.06.2022 


(poniedziałek) godz. 19:00

Słupski Inkubator Technologiczny – SITSłupsk, ul. Portowa 13 b

Zapraszamy na występ stand-up, podczas którego wystąpi Daniel Midas z programem „Sprawa dla stand-upera” 

Daniel Midas – odkrycie Internetu tego roku. Komik, którego „Szopkę dla reportera” oglądają już wszyscy. Od kierowców, przez nauczycielki, aż po znanych adwokatów. Jego ulubionym tekstem na podryw jest: „Jestem z Kaszewiakiem po imieniu.” – podobno 100% skuteczność. Prywatnie – bardzo pozytywny i zawsze uśmiechnięty chłopak. Gość ma dwa metry wzrostu, więc jak go poprosicie to pewnie zdejmie Wam coś z górnej półki.

23–26.06.2022 


godz. 19:00, Robin Hawdon „Wieczór kawalerski” (Perfect Wedding)

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Słupsk, Jana Pawła II 3

Po burzliwym wieczorze kawalerskim przyszły pan młody budzi się w zarezerwowanym na noc poślubną hotelowym pokoju u boku pięknej, lecz… kompletnie sobie nieznanej kobiety. Za chwilę pojawi się panna młoda, obsługa przyjęcia i goście weselni. Każda próba wyjścia z tak zagmatwanej sytuacji wpędza naszych bohaterów w coraz większe opały. Czy uda im się wybrnąć z kłopotów? Co jeszcze może przydarzyć się w hotelowym apartamencie? Jak uniknąć kompromitacji i katastrofy? A może los podpowie im rozwiązanie, którego nikt wcześniej nie planował? „Wieczór kawalerski” to pełna nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, przebieranek i zwrotów akcji, rozgrywająca się w zawrotnym tempie błyskotliwa komedia omyłek. Spektakl iskrzy dowcipem i ciętymi dialogami bawiąc widzów na całym świecie już od 1994 roku. Klasyka gatunku autorstwa Robina Hawdona, reżyseria specjalisty farsowej sceny Pawła Pitery, barwna scenografia Barbary Guzik oraz cały zespół Nowego Teatru w obsadzie gwarantują, że „Wieczór kawalerski” to z pewnością dobry pomysł na wieczór w teatrze!

26.06.2022 


(niedziela) godz. 18:00

Słupsk na Mapie Huncwotów – spektakl improwizowany

Klubokawiarnia Antrakt Słupsk, Kilińskiego 11

Panowie Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz, zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników, mają zaszczyt przedstawić Mapę Huncwotów!


Czy chcielibyście wiedzieć, co dzieje się w Hogwarcie, kiedy wszyscy smacznie śpią? Dokąd nocą tupta Snape? Czemu Lupin tak wyje w księżycową noc? I dlaczego Dumbledore zęby szczerzy rad? Odkryjemy przed Wami tajemnice zamku, w którym poza perypetiami Harry’ego Pottera mają także miejsce inne sprawy. Przenieś się z nami w świat magii i zobacz o czym dyskutują skrzaty domowe w kuchni, czym zajmują się nauczyciele po godzinach albo o czym plotkują portrety… Zapraszamy na wieczór magii, humoru i niezwykłych historii, które już nigdy się nie powtórzą!

30.06.2022


(czwartek) godz. 18:00

Żadanice – w wykonaniu Teatru Osobliwego

Ośrodek Teatralny Rondo Słupsk, Mieczysława Niedziałkowskiego 5A

Opowieść o dorastaniu do dorosłości i odkrywaniu własnych pragnień. Historia dziewczyny wyruszającej w podróż ku spełnieniu, mimo ograniczeń i stereotypów. Żadanice – lalki-motanki spełniające życzenia – są tu strażniczkami marzeń, które nie pozwalają o nich zapomnieć.

1-3.07.2022 


(piątek-sobota) godz. 16:00 4. Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica 2022

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, Swołowo 8

Festiwal EtnoBaltica jest wydarzeniem pełnym różnych form sztuki, skupiającym miłośników polskiej kultury. Jak co roku odbywa się w Swołowie – stolicy krainy w kratę, która zamieni się w wielobarwny tygiel tradycji poprzez żywe rytmy muzyki ludowej, oryginalny wystrój z ciekawymi muzykami etno i folk z rożnych stron Polski. Festiwal jest okazją do zapoznania się z różnymi sposobami patrzenia na folklor, a nadrzędnym celem organizatorów inicjatywy jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych. Zapraszamy na EtnoBaltica 2022, który odbędzie się 1 lipca w Ustce oraz 2, 3 lipca w Swołowie!

1.07.2022


(piątek) godz. 17:00 oraz 2.07.2022 (sobota) godz. 11:00

NIEbo i dłoNIE – spektakl dla najmłodszych
Państwowy Teatr Lalki Tęcza Słupsk, Ludwika Waryńskiego 2

Poetycka, operująca czułym humorem sztuka dla najmłodszych autorstwa Carstena Brandaua rozpisana jest na dwie abstrakcyjne postacie – A i O. W zataczających koło scenach bohaterowie odkrywają siebie nawzajem, otaczający ich świat, piękno przyjaźni i konieczność uszanowania wolności drugiego. Reżyserem powstającego w Tęczy spektaklu jest Beniamin Bukowski, reżyser, dramatopisarz i dramaturg, obecnie także zastępca dyrektora ds. artystycznych Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Współpracują z nim w Tęczy: scenografka Natalia Borys i kompozytorka Alicja Skrzypiec.

1.07.2022


(piątek), 2.07.2022 (sobota), 03.07.2022 (niedziela) godz. 19:00

Dekorator – spektakl Nowy Teatr imienia Witkacego Słupsk, Jana Pawła II 3

Oto pewna pani, z najelegantszych kręgów londyńskiego towarzystwa, wdaje się w romans. I wszyscy są szczęśliwi: pani z towarzystwa, jej kochanek – również człowiek z londyńskiego high life’u oraz mąż bohaterki. Mąż bohaterki jest szczęśliwy z najprostszego pod słońcem powodu: nic nie wie o romansie żony. Nieszczęśliwa natomiast jest zdradzana żona kochanka naszej bohaterki.

11.07.2022


(poniedziałek) godz. 20:00

Michał Wiśniewski & Ania Świątczak – koncert

Jarosławiec, Spacerowa 15. Start: 20.00. Występ głównego artysty pomiędzy 22.30 a 23.30

Druga odsłona akustycznej trasy Michała Wiśniewskiego –  zatytułowana „Zawsze Naprzód Nigdy Wstecz”. To prawdziwa gratka również dla tych, którzy mieli okazję gościć już na koncercie akustycznym Michała Wiśniewskiego, bowiem w drugiej odsłonie akustycznych brzmień w koncertowej set liście usłyszymy aż 16 utworów, które nie pojawiły się w pierwszej części trasy. To magiczna podróż przez 25 lat muzycznego dorobku Michała Wiśniewskiego, okraszona dźwiękami pianina, kontrabasu, gitary akustycznej i dopełniana przepięknym głosem Ani Świątczak, którą na co dzień możemy na powrót oglądać w zespole Ich Troje.

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here