Dzień dobry…

0
358
- reklama -

To chyba najtrudniejszy tekst, jaki przyszło mi napisać w tym pierwszym wydaniu “Tramwaju Słupskiego”. Bo jak można przedstawić się wystarczająco dobrze, by zdobyć zaufanie Czytelnika? A to właśnie Czytelnik jest najważniejszą osobą w naszej pracy.

Może po prostu się przedstawię…

Nazywam się Urszula Markowska, od pięciu lat jestem redaktorką naczelną “Tramwaju Cieszyńskiego”, a obecnie z całym zespołem ambitnych ludzi będę dla słupszczan i mieszkańców powiatu tworzyć publicystyczno – kulturalny miesięcznik “Tramwaj Słupski”.

Leżące po dwóch stronach Polski miasta, połączyła współpraca partnerska.

Pierwszy raz w Słupsku i powiecie słupskim pojawiliśmy się rok temu wydając “Tramwaj Turystyczny”. Publikacja mogła się ukazać dzięki temu, że oba powiaty łączy współpraca partnerska. W roku 2021 udało się wydać kolejną jego edycję, ale również rozpocząć prace nad pierwszym numerem “Tramwaju Słupskiego”.

Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że mimo odejścia od prasy drukowanej nadal w ludziach jest potrzeba czytania gazet papierowych. Słupsk
i Cieszyn łączy również tramwajowa historia. Elektryczne wagoniki towarzyszyły tym miastom w czasie ich największego rozwoju a dzisiaj pozostają już tylko historią. Nasz miesięcznik budzi nie tylko legendy
i historie pisane wokół tramwaju, ale przede wszystkim budzi w czytelnikach ciekawość i chęć poznania swojego miasta i mieszkańców na nowo.

“Tramwaj Słupski” będzie zatem rozmową o mieście, jego historii, o ludziach, którzy już odeszli, ale i o tych, którzy to miasto tworzą. Bę-dzie to rozmowa o kulturze, wydarzeniach, ciekawych miejscach i sporcie. Nie zabraknie również rozmów trudnych, które w dialogu społecznym mają i powinny mieć swoje miejsce.

Słupsk jest miastem niezwykle otwartych i gościnnych ludzi. Ze wzruszeniem i wdzięcznością przyjmuję więc nieustanną pomoc i wsparcie, od mieszkańców tego miasta. Za to wsparcie i za to, że możemy dla Państwa ten periodyk tworzyć, bardzo dziękuję.

Zapraszamy więc do rozmów i podróży “Tramwajem Słupskim”.

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here