Salus Medycyna Estetyczna

0
544
Face Skin Care. Close-up Of Woman Getting Facial Hydro Microdermabrasion Peeling Treatment At Cosmetic Beauty Spa Clinic. Hydra Vacuum Cleaner. Exfoliation, Rejuvenation And Hydratation. Cosmetology.

Medycyna estetyczna według definicji to dział medycyny, który zajmuje się poprawą jakości życia ludzi zdrowych, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju działań zapobiegawczych skupionych w ogromnej mierze wokół profilaktyki starzenia się skóry oraz w dalszej kolejności na odtworzeniu stanu sprzed tego procesu.

Co ciekawe już starożytni Grecy i Rzymianie poddawali się zabiegom medycyny estetycznej. Oczywiście w tamtych czasach miały one zupełnie inny wymiar niż obecnie.

     Rozwój obecnie nam znanej medycyny estetycznej nastąpił we Francji w latach 70 XX wieku. Za prekursora tej dziedziny medycznej uważa się Jean Jacquesa Legranda. To właśnie on w 1973 roku założył pierwsze na świecie Francuskie Stowarzyszenie Medycy Estetycznej. Do Polski zabiegi estetyczne zawitały w latach 90.

     Zabiegi medycyny estetycznej są bezinwazyjne bądź o małym stopniu inwazyjności, a ich głównym założeniem jest usunięcie mankamentów urody bądź zapobiegnięcie ich powstania. Wszelkie podjęte w tym zakresie działania mają prowadzić do poprawy fizycznej atrakcyjności pacjenta.

Czym jest medycyna estetyczna – wyjaśnia  lek.med. Małgorzata Krukowska

Nadrzędnym celem medycyny estetycznej jest polepszenie jakości życia pacjentów (nie tylko ich wyglądu zewnętrznego, lecz także samopoczucia), co jest możliwe dzięki zlikwidowaniu wszelkiego rodzaju niedoskonałości o zróżnicowanym podłożu.

     Przeprowadzane zabiegi mają zarówno charakter profilaktyczny, jak i wspomagający leczenie zaawansowanych zmian. Bardzo często terapia nastawiona jest na zastopowanie procesów starzenia się skóry oraz redukcji zmarszczek i bruzd powstałych w wyniku zachodzących zmian w organizmie i w obrębie samego naskórka.

Zabiegi medycyny estetycznej należy uplasować pomiędzy procedurami przeprowadzanymi w ramach kosmetologii a chirurgii plastycznej. W odróżnieniu od dziedziny zajmującej się korektą zaawansowanych defektów ciała i wad wrodzonych, medycyna estetyczna obejmuje jedynie terapie małoinwazyjne, które nie wymagają pobytu w szpitalu, ani rekonwalescencji.

     Medycyna estetyczna zajmuje się również innymi problemami, które mają związek z defektami urody i przypadłościami wpływającymi bezpośrednio na stan psychiczny pacjenta (jego komfort czy satysfakcję). Są to m.in.: blizny, rozstępy, cellulit, miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

– kto zabiegi medycyny estetycznej powinien wykonać?

Gabinety medycyny estetycznej oferują coraz więcej możliwości poprawy urody, jednak zabiegi wykonywane przez niewłaściwe osoby mogą mieć przykre i długotrwałe konsekwencje. Chcąc poprawiać urodę, warto przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo, aby odbyło się to bez uszczerbku na zdrowiu.

     Na zabiegi medycyny estetycznej zwykle decydują się ludzie zdrowi, jednak warto wiedzieć, że istnieją konkretne przeciwwskazania do ich wykonania. Lekarz posiada niezbędną wiedzę i przygotowanie, by przeprowadzić bezpieczny zabieg i zminimalizować ryzyko powikłań. Przed wykonaniem zabiegu medycyny estetycznej specjalista powinien przeprowadzić wywiad lekarski i dowiedzieć się na co choruje pacjent oraz jakie leki przyjmuje. Niestety wciąż w salonach kosmetycznych proponuje się zabiegi, które powinien wykonać lekarz. Do zadań kosmetyczek i kosmetologów należy dbanie o urodę. Kosmetyczki i kosmetolodzy mogą wykonywać zabiegi, które zapobiegają starzeniu się skóry. Działania na głębszych poziomach skóry – skórze właściwej i tkance podskórnej – powinien przeprowadzać tylko lekarz medycyny estetycznej.

JAKIE ZABIEGI WYKONAMY W „SALUS”?

 

Lifting nićmi Aptos

Salus wprowadził do swojej oferty zabiegowej najnowsze propozycje znanej na całym świecie firmy Aptos. 3 generacja nici liftingujących to nie tylko kwas polimlekowy i kaprolakton, ale również kwas hialuronowy. Zastosowanie nici Aptos z kwasem hialuronowym zapewnia doskonały lifting i progresywne odmłodzenie tkanek twarzy, dzięki stymulacji kolagenu i elastyny już w 14 dni po zabiegu. Pacjenci po implantacji nici zauważą szybką poprawę napięcia i jędrności skóry. Nowa formuła nici z kwasem hialuronowym dodatkowo skraca okres rekonwalescencji, czyniąc zabieg jednym z najchętniej wykonywanych. Obecnie dostępne są 3 rodzaje zabiegów: dedykowane dla okolic oczu, twarzy i podbródka.

Biostymulatory tkankowe 

Biostymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej, które służą do odbudowy struktury skóry i tkanki podskórnej, dzięki stymulacji jej komórek do produkcji kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. W klinice Salus istnieje bogata oferta renomowanych stymulatorów, które dobierane są indywidualnie według wskazań podczas konsultacji z lekarzem.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja znajdująca bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. W Klinice Salus stosuje się go do wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy jak również do nawilżania skóry w specjalnie opracowanych protokołach zabiegowych.

Hialuronidaza

Zabieg z użyciem hialuronidazy jest wykorzystywany przy powikłaniach po źle zaimplantowanych preparatach kwasu hialuronowego. Jest to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy, powodując natychmiastowe przerwanie jego wiązań chemicznych. Jest to ratunkowa metoda przy okluzjach naczyń. Ze względu na wysokie ryzyko wstrząsu anafilaktycznego, Klinika w niektórych przypadkach proponuje hospitalizację w oddziale po wykonanym zabiegu.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda skutecznej poprawy kondycji i wyglądu skóry. Polega na iniekcji małych dawek substancji odżywczych w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza, jędrniejsza, gładsza i lepiej nawilżona. Jest to świetna profilaktyka starzenia już u osób po 20stym roku życia. W Klinice Salus preparaty odżwycze dobiera się indywidualnie.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, inaczej „wampirzy lifting” to zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce osocza bogatopłytkowego jej własnej krwi.

Botoks

Zastosowanie tej substancji znalazło swoje miejsce w zabiegach anti-aging ze względów praktycznych: wyniki widać do tygodnia po zastosowaniu, zabieg nie trwa długo, działania uboczne są minimalne. W klinice Salus zastosowanie botoksu jest bardzo szerokie: od usuwania i profilaktyki powstawania zmarszczek, poprzez korektę takich niedoskonałości jak: brukowana broda, opadający koniuszek nosa, opadające kąciki ust, wstążki z mięśnia platyzmy, kończąc na leczeniu nadpotliwości i bruksizmu.

 

Małgorzata Krukowska

Absolwentka dwóch kierunków medycznych: Wydziału Lekarskiego Collegium Medium na najstarszym Uniwersytecie w Polsce – Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Ochrony Zdrowia CMUJ. W 2016 ukończone studia Podyplomowe na KUL z Zarządzania i Monitoringu w Badaniach Klinicznych. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii odbyła w dwóch ośrodkach: Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. N. Barlickiego w Łodzi oraz w Szpitalu Wojewódzkim Copernicus w Gdańsku. Medycyna Estetyczna jest jej głównym zainteresowaniem i nieodłączną częścią pracy. Wieloletnie doświadczenie zdobywała na krajowych i zagranicznych warsztatach, zjazdach, kongresach. Współpracowała z Klinikami Medycyny Estetycznej w Łodzi, Gdyni, Kaliszu. Niezależnie prowadzi także własny gabinet, w którym wykonuje się protokoły przeciwstarzeniowe z zastosowaniem technologii oraz z użyciem preparatów dedykowanych. W medycynie estetycznej skupia się na zabiegach, których mechanizmy działają stymulująco na skórę spowalniając proces starzenia oraz na zabiegach rekonstrukcyjnych. Lubi mawiać, że w szeroko rozumianej medycynie ekonomiczniej jest zapobiegać niż leczyć.

 

Centrum Zdrowia Salus

  1. Zielona 8, 76-200 Słupsk

 

Rejestracja telefoniczna:

tel. 601 388 076

 

Rejestracja e-mailowa:

e-mail: info@mes.slupsk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here