Słupska Karta Mieszkańca

0
316
- reklama -

W czerwcu ub. roku w Słupsku ruszył Program Słupskiej Karty Mieszkańca uprawniający do korzystania ze zniżek, ulg i uprawnień objętych ww. Programem, jakie oferuje Miasto Słupsk i Partnerzy Programu (np.teatry, restauracje, przychodnie).

Słupską Kartę Mieszkańca mogą uzyskać osoby, których miejscem zamieszkania jest Miasto Słupsk i spełniają jeden z poniższych wymogów:

  • w deklaracji (PIT) za rok poprzedni wskazały adres zamieszkania w Mieście Słupsk, nawet w przypadku, gdy nie wykazały dochodów;

  • są członkiem rodziny osoby wymienionej powyżej, wspólnie zamieszkującym, ale nieosiągającym dochodów opodatkowanych:
    a) współmałżonkiem,
    b) dzieckiem do ukończenia 18 roku życia, w przypadku kontynuacji nauki do 25 roku życia,
    c) osobą, dla której Sąd ustanowił opiekę prawną;

  • otrzymują pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku

Wydział Współpracy, Kultury i Promocji obsługuje punkty przyjmowania wniosków o wydanie Słupskiej Karty Mieszkańca, współpracuje z punktami wydawania Kart oraz pozyskuje i współpracuje z Partnerami Słupskiej Karty Mieszkańca.

Do maja 2023 roku wydano niemal 20 tysięcy kart mieszkańca w formie fizycznej, a  ponad 23 tysiące mieszkańców korzysta z programu Słupskiej Karty Mieszkańca (karty wydawane są w formie fizycznej bądź elektronicznej). Kolejne ponad 1100 karty oczekuje na wydanie.

Na chwilę obecną w Programie Słupskiej Karty Mieszkańca swoją ofertę niemal 100 usług udostępnia 52 partnerów prywatnych. Najczęściej mieszkańcy korzystają z preferencji dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca w Parku Wodnym 3 Fale, Słupskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w partnerskich restauracjach.

Niezmiennie popularnością cieszą się usługi oferowane przez Miejskie Przychodnie SPMZOZ, w tym preferencyjne ceny na specjalistyczne badania dla posiadaczy Kart.

Z końcem maja 2023 roku Karty Mieszkańca tracą swoją ważność stąd mieszkańcy odnawiają swoje uprawnienia do korzystania z Programu poprzez okazani pierwszej strony zeznania podatkowego za rok 2022 i potwierdzenia złożenia zeznania. Można to zrobić zarówno elektronicznie poprzez aplikację jak i stacjonarnie w punkcie w Małym Ratuszu, Plac Zwycięstwa 1 lub w Domu Startupów Aktywator, Plac Zwycięstwa 34.

Jednocześnie osoby w wieku emerytalnym, tj. kobiety które ukończyły 60 rok życia oraz mężczyźni, którzy ukończyli 65 lat nie muszą osobiście przedłużać ważności Kart. W dniu 31 maja ich ważność zostanie przedłużona automatycznie przez system Słupskiej Karty Mieszkańca.

Posiadanie Słupskiej Karta Mieszkańca nie jest obowiązkowe. Jest to przywilej dla mieszkańców Miasta Słupska, którzy rozliczają swoje podatki w Słupsku, a także narzędzie weryfikacji osób korzystających z usług i zajęć składających się na ofertę miejską kierowaną do lokalnej społeczności oraz finansowanych ze środków budżetu Miasta Słupska, w tym Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, który dedykowany jest mieszkańcom Słupska.

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here