Zarządzanie pieniędzmi miejskimi przez mieszkańców- SŁUPSKI BUDŻET OBYWATELSKI WCHODZI W DECYDUJĄCĄ FAZĘ

0
232
- reklama -

Ponownie oddajemy w ręce mieszkańców pulę środków z miejskiego budżetu, którą mogą rozdysponować na zadania inwestycyjne i społeczne.

To Wy, mieszkańcy Słupska, w ramach budżetu obywatelskiego mówicie nam, władzom Miasta Słupska, co jest potrzebne, co powinniśmy stworzyć za miejskie pieniądze – jeśli chodzi o inwestycje i kwestie społeczne. I to Wy zgłaszacie pomysły, by potem, w ramach głosowania wybrać, co będzie realizowane.

Obecnie trwa już dziesiąta edycja Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, pula do dyspozycji mieszkańców wynosi 3.020.000,00 zł! W tym roku mieszkańcy zgłosili aż 64 pomysły (w czterech kategoriach) – rekordową liczbę wniosków spośród ostatnich edycji. Wpłynęły pomysły dot. organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, imprez plenerowych, działań związanych z organizacją ruchu w mieście, remontów czy rozwijania infrastruktury sportowej. Pokazuje to, że mieszkańcy chcą z nami decydować o tym, na bieżąco, co dzieje się w naszym mieście.

A budżet obywatelski to idealny i sprawdzony pomysł – wystarczy popatrzyć na nasze wspaniałe , letnie koncerty w Parku Waldorffa w ramach cyklu Garden Party u Karola – to właśnie koncerty wymyślone przez mieszkańców Słupska i wybrane, w ub. roku, w ramach głosowania. Spójrzmy na Skatepark przy ul. Małcużyńskiego, gdzie od rana do wieczora młodzi ludzie jeżdżą na rolkach, deskorolkach i wspaniale aktywnie spędzają czas. Spójrzmy na kursy samoobrony dla kobiet, które w tym roku przyciągnęły dziesiątki uczestniczek czy rewelacyjny park Witkacego na ul. 11 listopada, gdzie tłumy słupszczan,, każdego dnia, spotykają się by grać, odpoczywać, wyprowadzić psa na wyznaczonym wybiegu czy zaprowadzić dzieci na ciekawy plac zabaw – to wszystko miejsca wymyślone i wybrane do realizacji przez mieszkańców.

Dlatego budżet obywatelski jest tak ważny i tak ciekawy, a co najważniejsze – skuteczny.

W tegorocznej edycji jesteśmy w momencie weryfikacji pomysłów, jakie wpłynęły do nas. Sprawdzamy je pod kątem możliwości realizacyjnej – nie oceniamy ich, nie odrzucamy, bo np. uważamy, że nie jest to dobry pomysł – my tylko sprawdzamy, np. czy jest to zadanie możliwe do zrealizowana w zaproponowanych przez mieszkańców granicach finansowych lub czy nie jest przypadkiem zaplanowane na terenie prywatnym – bo zadanie może być realizowane tylko na terenie należącym do miasta itp.

5 września podajemy do publicznej wiadomości pełną listę projektów, które poddamy pod głosowanie. Zwykle okazuje się, że znaczna większość pomysłów słupszczan jest zgodna z prawem i może być poddana pod głosowanie. Z listą projektów będzie można zapoznać się na stronie https://slupsk.konsultacjejst.pl/

12 września rozpoczynamy głosowanie i przez kilkanaście dni, aż do 30 września każdy z Państwa, bez względu na wiek, może oddać swoje głosy na te zadania, które jego zdaniem są najciekawsze i warto je przeprowadzić.
Mówiąc swoje głosy mamy na myśli maksymalnie 6 głosów:
– 1 głos na zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie,
– 1 głos na zadanie infrastrukturalne lokalne,
– 1 głos na zadanie infrastrukturalne dedykowane szkołom,
– do 3 głosów na zadania społeczne.

WAŻNE! Nie ma obowiązku rozdysponowania wszystkich głosów! Jeśli ktoś z Państwa chce zagłosować tylko na np. dwa zadania społeczne bo w pozostałych kategoriach nie widzicie Państwo ciekawej propozycji – również tak można!

Głosowanie odbędzie się jedynie w formie elektronicznej, tak jak w ub. roku, poprzez stronę https://slupsk.konsultacjejst.pl/

Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z internetu – bo nie potrafią, bo nie mają sprzętu mogą przyjść Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6, gdzie można będzie skorzystać z komputera i oddać swoje głosy.

10 października ogłosimy wyniki głosowania i poznamy
– co w przyszłym roku zadzieje się w naszym mieście
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here